Upravit stránku

Zvětšení prsou patří u nás v OB CARE mezi TOP zákroky. Naši operatéři si právem získali důvěru pacientek z celého světa. Klientky si nejvíce pochvalují kvalitu a péči, jakou jim poskytujeme a také jedinečnost, jakou cítí, když se svěří do našich rukou. A důvěřovat mohou i dvěma značkám implantátů, které používáme. Implantáty NAGOR a MENTOR dokonale splňují představy klientek o ideálním vzhledu, tvaru a velikosti prsou za přijatelnou cenu. Přečtěte si podrobnosti o zákroku nebo příběh o splněném snu jedné z našich pacientek.

Právě jsem oslavila čtyřicáté narozeniny a končila mateřskou dovolenou se třetím dítětem. Uspěchané období, stres a dlouhodobé kojení se bohužel podepsalo na mé postavě, a především na prsou. Proto jsem se rozhodla podstoupit plastickou operaci zvětšení prsou. A výsledek? Posuďte sami!
Petra P. | Spokojená klientka OB Care

Objevte svou jedinečnost na klinice světového jména

Pokud se rozhodnete pro zvětšení prsou v centru plastické chirurgie OB CARE na pražském Krejcárku, čeká vás setkání s unikátní filozofií. Právě díky tomuto přístupu jsme si získali důvěru pacientů z Česka i celého světa. Jeho podstatu vyjadřují pouhá tři slova: Kvalita, Péče, Jedinečnost.

Na vaši návštěvu se těší

Kdy se rozhodnout pro zákrok

Ženy se pro zvětšení prsou rozhodují z různých důvodů. Některé pociťují nespokojenost s přirozenou velikostí či tvarem prsou, jiné trápí rozdílná velikost prsů či úbytek prsní žlázy po kojení. Každá žena má jiné představy o velikosti a tvaru a má také jinou anamnézu a nachází se v jiném životním období. Proto každé plastické operaci prsou předchází individuální konzultace, při které vybereme optimální typ, tvar a velikost implantátu, vhodný operační postup a místo uložení implantátu (pod sval či pod prsní žlázu).

Kvalitní konzultace představuje nezbytný předpoklad pro to, aby vám augmentace prsů přinesla pocit spokojenosti a v dnešní době tolik potřebnou sebejistotu.

Jak probíhá augmentace

Na začátku operace vede plastický chirurg řez v dolním okraji prsního dvorce, v podpažní jamce anebo v podprsní rýze – záleží na domluvě. Následně pod prsní žlázu nebo prsní sval vloží silikonový implantát. Pracujeme pouze s těmi nejkvalitnějšími implantáty. Při sešití je možné použít buď nevstřebatelné materiály, které později odstraníme, nebo vstřebatelné materiály, u kterých není třeba stehy vyndávat vůbec a výsledná jizva je jemnější.

Operaci provádíme v celkové anestezii a trvá 1–2 hodiny. V některých případech se také augmentace pomocí prsních implantátů stává součástí jiného estetického zákroku, totiž modelace prsů. Doporučujeme ji u velmi povislých prsů, jimž dodáme plnější tvar.

augmentace prsů
augmentace prsů
augmentace prsů
augmentace prsů

Návrat do zaměstnání a k běžným činnostem

Po operaci zůstanete na klinice do druhého dne a zhruba po týdnu si vás pozveme na kontrolu. Po dobu dvou týdnů byste měla zachovávat klidový režim a po dobu 2 měsíců nosit elastickou podprsenku (a později při každé náročnější aktivitě). Ukážeme vám také, jak provádět tlakové masáže a doporučíme vám spánek na zádech alespoň několik prvních týdnů. 

Vyhýbat byste se měla činnostem vyžadujícím zvedání rukou nad hlavu. Čtyři měsíce po operaci také nedoporučujeme návštěvu bazénu, kde hrozí riziko infekce. Jinak, pokud se neobjeví žádné komplikace a nemáte fyzicky náročné zaměstnání, se můžete vrátit do práce zhruba dva týdny po operaci. Lehčí aktivity si můžete dopřát po čtyřech týdnech a jiné činnosti bez omezení po šesti týdnech.

Výsledný tvar a velikost poprsí lze považovat za konečný zhruba po dvou až třech měsících od operace. Výsledek je trvalý.

Z jakých implantátů můžete vybírat

V současné době se v estetické medicíně používají nejčastěji dva typy implantátů: sférické (kulaté) nebo anatomické (kapkovité). Kulaté implantáty obecně dodávají plnost horní polovině prsu, zatímco anatomické implantáty pomáhají prsu držet přirozenější tvar a přechod prsu v horní části je velmi pozvolný. Rozdíl mezi kulatými a kapkovitými implantáty nespočívá jen ve tvaru, ale i v ceně. V centru OB CARE máme v současnosti v nabídce širokou škálu kulatých i kapkovitých implantátů od dvou renomovaných značek.

Prsní implantáty NAGOR

GC Aesthetic je mateřská společnost firem Nagor a Eurosilicone. Je odborníkem na prvotřídní splnění estetických potřeb. Téměř 60 let zdokonalování vede ke splnění těch nejnáročnějších potřeb lékařů a pacientů. Britský výrobce vysoce kvalitních silikonových implantátů Nagor nabízí nejkomplexnější záruky na trhu - záruku GCA Comfort.

Prsní implantáty MENTOR

Americké prsní implantáty MENTOR® od největšího světového producenta v oblasti plastické chirurgie dokázaly (jako jedny z mála) splnit nejvyšší nároky na kvalitu a bezpečnost a získaly si schválení americké instituce FDA (Food and Drug Administration). Je u nich prokázán nejnižší výskyt pooperačních komplikací. Na výběr máte kulaté implantáty v 74 velikostech a anatomicky tvarované ve 122 velikostech.