Upravit stránku

V OB CARE vás na cestě za mladistvým vzhledem doprovodí špičkoví odborníci s diskrétním jednáním a zcela individuálním přístupem. Kvality naší kliniky už objevili i zahraniční pacienti, a tak se z OB CARE stalo centrum estetické chirurgie evropského významu. Při používání botulotoxinových injekcí se řídíme zejména zdravým úsudkem a estetickým citem, aby byl výsledek co nejpřirozenější. Botulotoxinem vás omladí na celé řadě klinik, ale my v OB CARE dáváme navíc jistotu, že vám výsledek už žádné vrásky nepřidělá.

Kdy aplikace botulotoxinu vhodná

Botulotoxinové injekce používáme pro redukci mimických vrásek, které se nejčastěji objevují v okolí očí, mezi obočím a v oblasti čela. Spodní věková hranice pro aplikaci těchto injekcí je 18 let, horní hranice v podstatě neexistuje. Toto ošetření běžně podstupují muži i ženy, nedoporučujeme ho však těhotným a kojícím ženám.

Tři I, na kterých stavíme

Jak ošetření probíhá

Nemusíte mít obavy, že přijdete o přirozený výraz tváře. Naši lékaři s botulotoxinem pracují natolik opatrně, že mimika z obličeje rozhodně nevymizí. Ošetření trvá zhruba půl hodiny a jeho výsledky přetrvávají po dobu cca 6 měsíců

Před samotnou aplikací věnuje lékař pozornost celkovému vzhledu obličeje, aby mohl zásah provést co možná nejcitlivěji. Do předem určeného místa na tváři vpraví pomocí injekce botulotoxin, který zabrání vedení vzruchu do mimického svalu. Právě tento sval, konkrétně jeho smršťování, je hlavní příčinou tvorby vrásek.

Po ošetření doporučujeme dodržovat jen několik drobných opatření. Zhruba 4 hodiny po zákroku si nelehejte, zůstaňte ve vertikální poloze. Jinak se botulotoxin může přesunout do nežádoucích oblastí. Na několik dní se vyhýbejte fyzické zátěži. Vzhledem k tomu, že botulotoxinové injekce patří mezi neinvazivní ošetření, žádná další opatření nejsou třeba.

MUDr. Martin Skála

plastický chirurg