Upravit stránku

Na klinice OB CARE pomáháme ženám a mužům nejen z České republiky, ale také z mnoha zemí Evropy rozvíjet pozitivní přístup k vlastnímu tělu. Abdominoplastika odstraňuje přebytečnou kůži břicha, a i když třeba nemusí být její výsledek vždy patrný na první pohled, přispívá k pocitu vnitřní spokojenosti a harmonie. V plavkách ovšem pozná rozdíl každý!

Podívejte se na příběh jedné z našich klientek, která se rozhodla podstoupit právě abdominoplastiku!

„Snad ještě více než u jiných zákroků je v případě abdominoplastiky důležitá konzultace s lékařem. Ten doporučí rozsah operace a další možné zákroky, které napomohou co nejlepšímu výsledku. Zároveň s abdominoplastikou nebo několik měsíců po jejím provedení lze provést liposukci, při které se odstraní zbývající tuk v oblasti břicha a boků. V některých případech může chirurg navrhnout také hubnutí před operací – buď pomocí diety a zvýšeného pohybu, nebo i pomocí intragastrického balónku, který snižuje příjem potravy. Také tento zákrok na klinice OB CARE nabízíme.“

MUDr. Martin Skála,
plastický chirurg

Hodnoty, na kterých nám záleží

ZDRAVÍ

Využíváme nejmodernějších technologií a operačních postupů, zaměstnáváme špičkové chirurgy. To všechno pro Vaše absolutní bezpečí!

PÉČE

Odhodlat se k plastické operaci není pro mnohé ženy či muže jednoduché. Na klinice OB CARE se Vám snažíme rozhodování usnadnit naprosto diskrétním, odborně fundovaným, ale také přátelským přístupem. Těšíme se na Vás!

JEDINEČNOST

Naším cílem není, aby všichni vypadali stejně. Naopak vnímáme jako poslání OB Care pomáhat ženám a mužům realizovat vlastní individualitu.

Před zákrokem
Po zákroku

Ukázka výsledku abdominoplastiky
před zákrokem - po zákroku

Před zákrokem
Po zákroku

Ukázka výsledku abdominoplastiky
před zákrokem - po zákroku

Kdy se rozhodnout pro abdominoplastiku

Indikace k provedení abdominoplastiky je nadbytek kožní a tukové řasy pod pupkem nebo povolená břišní stěna. K těmto jevům se navíc ještě někdy přidá problém s rozestoupením přímých břišních svalů a vznik strií.

Také po větší redukci váhy dochází k uvolnění kůže na břichu, která se dalším úbytkem hmotnosti jen zvýrazňuje a není možné se jí zbavit ani intenzivním cvičením. Tyto kosmeticky nepříznivé stavy se dají řešit právě pomocí plastické operace břicha.

Jak probíhá abdominoplastika

Plastika břišní stěny je chirurgický zákrok, který se provádí v celkové anestezii a trvá přibližně 2 až 3 hodiny. Při abdominoplastice se vede řez v tzv. bikini line. Jde o křivku spojující obě kyčle tak, aby ve spodním prádle nebo plavkách nebyla jizva po zákroku viditelná. Princip vlastní abdominoplastiky spočívá v tom, že se uvolní kůže břišní stěny s podkožím a tukem, oddělí se pupek od okolní kůže, následně se zpevní břišní svaly, a nakonec se kůže i s podkožím vypne a její přebytek se odstraní. Při sešití se používají jednak klasické nevstřebatelné materiály, které se později musí odstranit. Stále populárnějšími se však stávají materiály vstřebatelné, u kterých není třeba stehy vyndávat vůbec a výsledná jizva je jemnější.

Jizva po abdominoplastice časem vybledne, ale přetrvá. Výsledek však za to stojí – efekt je dlouhodobý až trvalý!

V některých případech lze provést pouze tzv. mini abdominoplastiku. Při ní se odstraňuje kůže pod pupíkem a jizva zůstává v oblasti pubického ochlupení. Pupík se v případě mini abdominoplastiky nechává v klidu a spolu s ní se zpravidla dělá i liposukce, která zredukuje tuk v oblasti břišní.

Rekonvalescence po zákroku

Po zákroku si Vás na klinice ještě nějaký čas necháme. Ale nebojte, většinou stačí dva dny. Po návratu domů však budete muset minimálně na pět dnů omezit pohyb a vyvarovat se napínání břišní stěny – ideální je poloha vsedě a chůze v mírném předklonu. Tři až čtyři dny od propuštění k nám přijdete na kontrolu. V období rekonvalescence budete nosit kompresivní pás. Pokud bude pooperační stav v normálu, k běžné fyzické zátěži se vrátíte po 4 až 6 týdnech. A pokud vykonáváte nenáročné sedavé zaměstnání, budete se moci vrátit do práce již po třech týdnech.

1
2
3
4
5
6
Před zákrokem
Po zákroku
Před zákrokem
Po zákroku
7
Před zákrokem
Po zákroku
Před zákrokem
Po zákroku
8
Před zákrokem
Po zákroku
Před zákrokem
Po zákroku
9
Před zákrokem
Po zákroku
Před zákrokem
Po zákroku
10
Před zákrokem
Po zákroku
Před zákrokem
Po zákroku
11
Před zákrokem
Po zákroku
Před zákrokem
Po zákroku
12