Upravit stránku

Pokles obočí je jednou z estetických vad spojených s přibývajícím věkem. Někdy velmi nápadně mění výraz obličeje – ten je pak jakoby zamračený, ustaraný či posmutnělý. Řešením je operační zvednutí obočí, které s sebou přináší rychlé rozjasnění výrazu tvářeomlazení.

JAK SE PROVÁDÍ?

Řez se vede ve vlasové části pokožky. Při operaci se uvolní kůže čela s podkožím a v kombinaci se speciálními stehy nad obočím se obočí endoskopicky zvedne. Další možností je odstranění přebytečné kůže nad obočím. V případě potřeby rozsáhlejšího zákroku se z řezu zvedají čelní svaly a odstraňuje nadbytečná kůže a podkoží.

ZÁKROK

Operace se většinou provádí v celkové anestezii, na přání pacienta nebo u menších zákroků lze operovat v místním umrtvení. Pokud je ale výkon součástí větší operace, pak je řešením vždy minimálně analgosedace, častěji ale celková anestezie.

PO ZÁKROKU

Vedla-li se operace v celkové anestezii, pacient zůstává na klinice do druhého dne. Po operaci je zapotřebí po dobu jednoho týdne nosit kompresivní bandáž. Normální jsou pooperační otoky, na které se doporučuje přikládat chladicí obklady.

NÁVRAT K BĚŽNÝM ČINNOSTEM

Pokud je pooperační stav v normálu, je návrat do práce možný po 7-10 dnech, k běžné fyzické zátěži je možné se vrátit po třech týdnech.

VÝSLEDEK

Výsledek je dlouhodobý.