Upravit stránku

Plastická operace nosu leží na hranici mezi chirurgií a uměním. Zachovat přirozenou podobu tváře a zároveň zdokonalit tvar či velikost nosu totiž představuje úkol hodný skutečného umělce. Lékař v tomto případě musí být samozřejmě zručným operatérem, ale měl by být také nadán estetickým cítěním. Jedině tak Vám pomůže dosáhnout nejen ideálu krásy, ale také podtrhne Vaši jedinečnost. Taková je filozofie kliniky OB CARE, která nám přinesla přízeň klientů z celého světa.

Hodnoty, na nichž nám záleží

JEDINEČNOST

Vůbec nejdůležitější zásadou při operaci nosu je zachování jedinečnosti. Tvar nosu a vzhled tváře je u každého pacienta jiný, proto věnujeme pozornost i sebemenším detailům, abychom docílili těch nejlepších výsledků.

Před zákrokem
Po zákroku

Ukázka výsledku rhinoplastiky
před zákrokem - po zákroku

PÉČE

Ke všem estetickým i zdravotním problémům přistupujeme s absolutní diskrétností. Před operací se s Vámi sejdeme na konzultaci, vyslechneme Vaše přání a seznámíme Vás se všemi možnostmi i případnými riziky. Během vlastní operace na Vás čeká příjemné prostředí a vstřícní lidé. Nemáte se čeho bát!

KVALITA

Klademe důraz na kvalitu a bezpečí a není to v našem pojetí jen fráze! Na klinice OB CARE využíváme těch nejmodernějších technologií, naše pracoviště je vybaveno těmi nejlepšími přístroji a naši plastičtí chirurgové patří ke skutečné špičce.

Komu je rhinoplastika určena

Operace nosu významným způsobem ovlivňuje psychickou pohodu žen i mužů. Podstoupit ji mohou klienti zhruba od 18 let, když se růst kostry nosu zastaví. Pacienti se rozhodují pro tento zákrok z různých důvodů. Mohou být nespokojeni s velikostí, tvarem či šířkou nosu. Často plastika nosu také znatelně zlepšuje dýchání.

Jak probíhá rhinoplastika

Jak již bylo řečeno, opravdu důležité je věnovat pozornost celkovému vzhledu tváře, velikosti a tvaru nosu a kosti. Jedině tehdy je možné docílit optimálního zlepšení, které nijak výrazně nezasáhne do identity klienta.

Před zákrokem
Po zákroku

Ukázka výsledku rhinoplastiky
před zákrokem - po zákroku

Samotný zákrok se provádí přes nosní dírky, díky čemuž nezanechává viditelné jizvy. Podstatou je uvolnění měkkých tkání, chrupavčitých a kostěných struktur a jejich přemodelování. Jedná-li se o menší zákrok, tvarujeme pouze měkké tkáně.

Operace trvá 1 až 2 hodiny a provádí se v celkové anestezii. Na přání klienta je možno operovat pouze v místním znecitlivění.

Kýžený výsledek se dostaví zhruba po 6 až 12 měsícíchje trvalý!

Rekonvalescence po zákroku

Bude-li vše probíhat, jak má, pustíme Vás domů hned následující den po zákroku. Po dobu 3 až 5 dní od operace je nutné nos zevnitř tamponovat. Zevně se nos fixuje dlahou zhruba dva týdny a preventivně se doporučuje dlahu přikládat na noc po další dva týdny. Jakmile dlahu odstraníme, je důležité, abyste svědomitě prováděli tlakové masáže nosu a zároveň po 6 až 8 týdnů dbali zvýšené opatrnosti.

Vynechejte kontaktní sporty, vyhněte se slunečnímu záření, extrémním teplotám a nenavštěvujte saunu. K oblíbeným aktivitám se budete moci navrátit po 2 měsících, do práce můžete nastoupit už po 14 dnech.