Upravit stránku

S přibývajícím věkem dochází ke ztrátě elasticity kůže, jejímu poklesu a tvorbě vrásek. To vytváří dojem smutného a postaršího výrazu. Někdy se problém projeví jen v jedné oblasti, kterou lze označit za problematickou. Pokud se jedná o čelo, pacienta může zbavit jeho problémů operace pouze této části. Vhodný věk pro operaci je obvykle od 40 let bez omezení hranice věku s přihlédnutím k aktuálnímu zdravotnímu stavu.

JAK SE PROVÁDÍ?

Řez je veden ve vlasové části čela. Dochází k napnutí a odstranění přebytečné kůže a vypnutí podkožních a svalových struktur. Zvedá se obočí a dosahuje se i vyjasnění oblasti očí. Klade se přitom důraz na zachování mimiky. Při sešití je možné buď použít nevstřebatelné materiály, které je nutno vyndávat, nebo vstřebatelné materiály, u kterých není třeba stehy vyndávat vůbec a výsledná jizva je jemnější.

ZÁKROK

Operace se provádí v celkové anestezii nebo v analgosedaci a trvá jednu až dvě hodiny.

PO ZÁKROKU

Klient zůstává na klinice do následujícího dne, pět dnů je nutné nosit obvaz. Je zapotřebí po dobu jednoho týdne zachovávat klidový režim a vyhýbat se předklonům a zvýšené námaze.

NÁVRAT K BĚŽNÝM ČINNOSTEM

Pokud je pooperační stav v normálu, je návrat do práce možný po 7-10 dnech, k běžné fyzické zátěži je možné se vrátit po třech týdnech.

VÝSLEDEK

Výsledný efekt trvá přibližně deset let.