Upravit stránku

Silikonové prsní implantáty v dnešní době asi nikoho nepřekvapí, že ale existuje i silikonová výplň do rtů, ví jen málokdo. Poměrně nová metoda slibuje trvalé zvětšení rtů, které navíc působí velmi přirozeně. Jak je to ale doopravdy? A je to vůbec bezpečné?

Vybrali jsme ty nejčastější otázky, na které se lidé v souvislosti s PermaLipem ptají. Zajímal nás tak třeba průběh zákroku, výhody a rizika nebo například výsledný efekt. Věříme, že Vám náš přehled pomůže s rozhodováním, jestli na PermaLip zajít, nebo se raději poohlédnout po jiné alternativě.

Jaké jsou výhody PermaLipu?

Efekt zvětšených rtů je na rozdíl od injekčních metod trvalý. Implantát se nevstřebává a není tak potřeba podstupovat více ošetření. Ženy si velice chválí také přirozenost výsledku – PermaLip rtům dodává plnější objem, přičemž zachovává přirozený vzhled obličeje.

Jak zvětšení rtu implantátem probíhá?

PermaLip se provádí v místní anestezii, kdy chirurg provede v koutcích rtů 2 malé řezy. Do rtu pak vsune dutou trubičku, kterou protáhne silikonový implantát. Silikonová výplň byla vyvinuta speciálně pro aplikaci do rtů, a tak dokonale kopíruje jejich anatomii. Po zákroku nevznikají viditelné jizvy, ranky v koutcích úst jsou natolik drobné, že k jejich zacelení postačí jeden steh.

Lze implantát vyjmout?

Velkou výhodou zákroku je jeho reverzibilita. Jakmile zatoužíte po původním vzhledu svých rtů, lékař Vám implantát může kdykoli vyjmout. Odstranění silikonu trvá zhruba 10 minut.

Je aplikace bolestivá?

Samotný zákrok nebolí, protože se provádí v lokální anestezii. Jakmile však rty začnou „přicházet k sobě“ s jistou mírou bolestivosti musí pacient počítat. Operované místo zůstává zhruba 2-3 týdny oteklé a je třeba ho ledovat. Výjimečně se stává, že si pacienti stěžují na znecitlivění rtu několik měsíců po zákroku, tento stav však souvisí spíše s neodborným provedením zákroku, než s metodou samotnou. Při zvažováním této operace tak v první řadě věnujte čas výběru zkušeného plastického chirurga.

Je výsledek přirozený?

Výsledný efekt ošetření můžete ovlivnit velikostí implantátu, kterých je na trhu několik. Výsledek by však měl být přirozený a ladit s konturami a proporcemi Vašeho obličeje. Zkušený plastický chirurg Vám s výběrem vhodného implantátu poradí a najde pro Vás tu nejoptimálnější velikost.

Jaký je to pocit, mít ve rtu něco navíc?

V této otázce se opět dotýkáme fundovanosti lékaře, který zákrok provádí. Pacienti, kteří si svého operatéra vybrali pečlivě, o implantátu do pár měsíců od zákroku neví. Výplň se rtům maximálně přizpůsobí a stane se tak v podstatě jejich součástí. Kdo však výběru chirurga věnuje větší pozornost například ceně před odbornými kvalitami lékaře, může se dočkat nepříjemného překvapení. Špatně usazený implantát se může ve rtu lehce pohybovat.

Další otazník, který se nad PermaLipem vznáší, se týká líbání. Pozná partner, že jste si nechali zvětšit rty? Odborníci tvrdí, že ne, v případě, že zvolíte vhodnou velikost výplně. Pak se můžete spolehnout, že implantát Vaše tajemství plných rtů rozhodně nevyzradí.

Je PermaLip bezpečný?

V České republice se zvětšení rtů implantáty provádí jen krátce, proto k němu někteří lékaři přistupují skepticky. V zahraničí však s PermaLipem pracují bez sebemenších problémů už od roku 2002. U nás se tak s metodou můžete setkat hlavně u chirurgů, kteří v zahraničí pracovně nějakou dobu pobývali.

Silikon, ze kterého je implantát vyroben, je certifikovaný a vyrábí ho americká firma SurgiSil. Implantát byl přímo vyvinut jako výplň do rtů, a tak se pacienti nemusí bát jeho prasknutí či přílišné tuhosti.

Trvalý výsledek, přirozenost, reverzibilita, na druhé straně stojí obava z bolesti a neznámého. Důvodů, proč uvažovat či zapomenout na PermaLip, je několik. My však přidáváme ještě další hledisko, které do velké míry ovlivňuje kvalitu estetických zákroků, bez ohledu na to, zdali jde o PermaLip nebo ne. A tím je výběr fundovaného odborníka. Není nic nebezpečnějšího, než ten nejostřejší skalpel v nepovolaných rukách.

Uvažujete o plastické operaci? Sjednejte si termín své konzultace